Skip to main content
Til toppen

Lamson Guru S Blackout

Produktnummer: 1352-100220-M
Lagerbeholdning:
Fra: inkl. mva.

NB: Lagerstatus og priser gjelder for Jaktia.no og dens hovedlagerbutikk - Jaktia Jessheim


Lamson Guru S-serien bygger videre på den svært populære Guru-serien som inneholder designfunksjoner som ikke bare reduserer vekten, men også gir styrke i de viktigste delene av snellestrukturen. Guru er Lamsons veldig populære snelle som nå er i sin tredje generasjon med oppdatert spolegeometri. Snellen er frest ut enda mer for å redusere vekt og forbedre linetørking og har en integrert motbalanse for stabilitet ved innsveiving. Guru setter standarden for CNC-maskinert kvalitet og pålitelighet til en god pris.

Produsert i USA og satt sammen i Boise, Idaho. 

  • Format: Large Arbor
  • Materialer: Maskinert 6061 aluminium, rustfritt stål
  • Finish: Type II Hard Alox
  • Brems: Forseglet konisk bremsesystem
  • US Made, Idaho Bygd
Produkt Diameter Bredde Vekt Lineklasse Snørekapasitet
-3+ 81 mm 33 mm 106g WF 2–4 WF4, 60 yds, 20#
-5+ 90 mm 34 mm 125g WF 4–6 WF6, 100 yds, 20#
-7+ 101 mm 37 mm 143g WF 6–8 WF8, 180 yds, 20#
-9+ 104 mm 38 mm 165g WF 8–10 WF10, 200 yds, 20#


Viktig å vite:

  • Ikke fjern sveiva eller den to-hullede mutteren i midten av sveiva av noen grunn.
  • Sørg alltid for at lokket til nålelageret er stram, spesielt før du bruker snella for første gang eller etter at du har snudd retningen på sveiva. Sørg for å sjekke med jevne mellomrom at lokket sitter godt på; den skal alltid strammes godt for hånd, ikke bruk verktøy!
  • Bremse-systemet er laget å fungere smørefritt. Ikke bruk noen type olje eller smøremiddel i eller rundt bremsesystemet.
  • Trykkluft som kan kjøpes på boks er en kjekk måte å fjerne smuss som ikke går bort ved skylling av snella fremfor olje, WD40 eller lignende.
     
Lenker
Min side